GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Skålfat 3854126
*
nr 385 4126
Skålfat
keramik, Allpass, Danmark, längd: 36, (nagg)
Utrop:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 november 2005
kl 16:00:00
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: allpass danmark dansk danska danskt europa keramik nagg norden skandinavien skandinavisk skålfat
-
2140 Skålfat
Lena Svensson, Stengods. Diameter: 22,5 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:15
-
4176 Skålfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Karneval", Gu..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:00
*
Skålfat
nr 385 4126
Skålfat
keramik, Allpass, Danmark, längd: 36, (nagg)
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Sista tid för bud online: |
måndag 7 november 2005 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: allpass danmark dansk danska danskt europa keramik nagg norden skandinavien skandinavisk skålfat
-
2140 Skålfat
Lena Svensson, Stengods. Diameter: 22,5 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:15 -
4176 Skålfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Karneval", Gu..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:00